10 yılı aşkın bir süredir şirketlere iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmetler sunarak güvende kalmalarını sağlıyoruz. MERS OSGB, kendini işine adamış, değerlere dayalı bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi firmasıdır.

Galeri

İletişim

0 542 420 82 54

Muradiye, Camcı Sk No:4/A D:A blok, 45140 Yunusemre / Manisa

bilgi@mersosgb.com

LABORATUVAR HİZMETLERİ
İşe Giriş Sağlık Raporu
Periyodik Sağlık Raporu

laboratuvar

6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışanların işe giriş yapmadan önce bazı tahlilleri (Akciğer Filmi, Hemogram – Tam Kan Tahlili, EKG, SFT, İşitme Testi vb.) yaptırıp işyeri hekimi tarafından İşe Giriş Muayenelerinin yaptırılması zorunludur. İş sağlığı son derece önemli olan bir konu. Çalışanın meslek hastalığı ve iş kazası risklerinin azaltılmasında ilk aşama olarak SAĞLIK GÖZETİMİ yapılır. Ardından ilerleyen yıllarda çalışanın karşılaştığı ve çalışma ortamındaki risklere göre Periyodik Muayeneleri yapılır. Sağlık Gözetiminin ilk aşamasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Manisa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş MERS OSGB bünyesindeki MERS SABİT TIBBİ TETKİK LABORATUVARI Manisa’daki tüm firmalara ve çalışanlara hizmet vermeye başlamıştır.  

Neden MERS SABİT TIBBİ TETKİK LABORATUVARI?

Manisa’da hizmet veren birçok OSGB firmasının aksine kurumsal firmalara hizmet verebilmek adına her geçen gün hizmet kalitemizi yükseltiyoruz. 2022 yılında çıkan son yönetmelik kapsamında Manisa’nın İlk İSG KATİP Onaylı Sabit Tıbbi Tetkik Laboratuvarı onayını aldık. Verdiğimiz hizmetler E-Nabız sistemi ile koordine haline getirilecek olup, tüm çalışanların tahlil ve tekikleri e-devlet üzerinden erişilebilecektir. Şu anda yaptığımız laboratuvar hizmetlerimiz şunlardır;

* Akciğer Grafisi ve Raporlaması

* Hemogram – Tam Kan Sayımı

* Odyometre – İşitme Testi

* SFT – Solunum Fonksiyon Testi

* EKG – Elektrokardiyografi

* Diğer Laboratuvar Hizmetleri

Laboratuar Hizmetleri Yapılabilmesi İçin Gerekenler

Laboratuvar hizmetleri genelde gidilen hastanenin ya da tıp merkezinin kendi bünyesinde verilen bir hizmet olmakla beraber, aile hekimliklerinin bir kısmında, tam teşekküllü olmayan hastanelerde ya da çok özel tetkik gerektiren durumlarda tıbbi tahlil laboratuarları da bulunabiliyor. 2022 yılında yayınlanan yeni yönetmeliğe göre ise çalışanlar için kurulan veya kurulacak olan ÇASMER (Çalışan Sağlığı Merkezleri) ‘ler de bu laboratuvar hizmetlerini verecek. Manisa’da ilk defa Mers OSGB tarafından onayı alınan MERS SABİT TIBBİ TETKİK LABORATUVARI Mayıs 2022’de hizmet vermeye başladı.

Hizmetlerimiz
İletişim
Adres

Muradiye Mahallesi Camcı Sokak A blok No:4/A Yunusemre Manisa

Bize Yazın

info@mersosgb.com