10 yılı aşkın bir süredir şirketlere iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmetler sunarak güvende kalmalarını sağlıyoruz. MERS OSGB, kendini işine adamış, değerlere dayalı bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi firmasıdır.

Galeri

İletişim

0 542 420 82 54

Muradiye, Camcı Sk No:4/A D:A blok, 45140 Yunusemre / Manisa

bilgi@mersosgb.com

ilk yardım

İLK YARDIM EĞİTİMİ

Kişinin yaşamsal fonksiyonlarının devamlılığını sağlamak, kişinin sağlık durumunun kötüleşmesini engellemek ve iyileşme sürecini kısaltmak üzere; yaşamı tehlikeye sokan hastalık, kaza veya yaralanma gibi durumlarda tıbbi destek alana kadar olay yerinde mevcut koşullar dahilinde yapılan ilaçsız uygulamalar “ilk yardım” olarak tanımlanır. İlk yardım ve acil yardım birbirinden farklı kavramlardır.

İlk yardım yapacak kişilerin bu konuda bilgili olmaları; bilinçsiz müdahalelerin sonuçlarını ortadan kaldırmak için tercihten çok zorunluluk olarak kabul edilmektedir. İlk yardım eğitimi alan ve ilk yardımcı olmaya hak kazanan kişiler ilk yardımcı unvanlarını 3 sene boyunca korurlar.

İlk yardım eğitimi; kişinin hastaya ya da yaralıya anlık olarak bilinçli bir şekilde müdahale etme kalifikasyonu sunan ve Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kuruluşlar tarafından verilen bir eğitimdir. İlkyardım eğitim merkezleri tarafından düzenlenen ilk yardım dersleri sonrası düzenlenen sınavları geçen adaylar ilkyardım sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu sertifika; ilk yardım belgesi olarak da adlandırılır.

İLK YARDIM EĞİTİMİ HAYATİDİR!

İkinci BİR ŞANS OLMAZ!

Hizmetlerimiz
İletişim
Adres

Muradiye Mahallesi Camcı Sokak A blok No:4/A Yunusemre Manisa

Bize Yazın

info@mersosgb.com